Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaMakina EmniyetiTek bir sensörle emniyet

Tek bir sensörle emniyet

Basın Açıklaması

Leuze, dünyanın ilk emniyet barkod konumlandırma sistemini piyasaya sürüyor:
FBPS 600i ile emniyetli konum tespiti için sadece bir cihaz gereklidir.

Owen, 5 Kasım, 2021

Geçmişte sistem üreticileri, konum tespiti için iki sensör ve iki farklı teknoloji kullanmak zorundaydı. Ama artık değil: Leuze’nin yeni FBPS 600i emniyet barkod konumlandırma sistemi, tek sensörle konum algılamayı mümkün kılar. FBPS 600i, iki SSI arayüzü aracılığıyla emniyetli bir değerlendirme birimine bağlanır ve performans düzeyi e’ye kadar olan uygulamalar için uygundur.

Emniyet fonksiyonlarının basit uygulaması
İç lojistikte istifleyici vinçlerin ve çapraz transfer arabalarının personel için tehlike oluşturmaması önemlidir. Konum ve hız, bakım çalışmaları sırasında veya insanlı araçla çalışırken izlenmelidir. Şimdiye kadar sistem üreticileri, performans düzeyi d’yi karşılamak adına iki sensörlü yedekli kurulum kullanmak zorundaydı. Bu sorun, halihazırda performans düzeyi e’nin gereksinimlerini karşılayan, yeni tek sensörlü emniyet barkod konumlandırma sistemi FBPS 600i ile çözülmüştür. Bu, emniyet fonksiyonlarının artık kolayca uygulanabileceği anlamına gelir. Ünite, örneğin bir frekans inverteri gibi emniyetli bir bağlantı ünitesine iki SSI arayüzü üzerinden bağlanır. FBPS 600i ayrıca sistemde daha az yer kaplar, kurulum çabası da önemli ölçüde azalır.

Hızlı hareketler için ideal
FBPS 600i, yalnızca on milisaniyelik etkileyici hata tepki süresine sahiptir. Bu sensör, hızlı hareketler söz konusu olduğunda özellikle konum tespiti için oldukça elverişlidir. Sonuç olarak hız eğrileri ve verim gibi önemli parametreler optimize edilebilir. Sensörün 50–170 milimetrelik geniş çalışma aralığı , aynı zamanda farklı sistem türlerinde esnek entegrasyon imkanı sunar.

Çalışma sırasında güvenilir
Yeni emniyet barkod konumlandırma sistemi, istifleyici vince ya da çapraz transfer arabasına kurulur. Karşı rafa bir barkod bandı tutturulmuştur. FBPS 600i’nin geliştirilmesi sırasında, Sensor People maksimum güvenilirliğin önemini belirtti: Her tarama geçişinde FBPS 600i, yazılımın son derece hassas konum değerlerini belirlediği bantın birden çok kodunu okur.
Sensör, tarama ışınının diyagonal yolu ve transfer arabasının hareketi yoluyla kodu çeşitli konumlarda tarar. Bu, bölgesel kirlenme veya hasardan kaynaklanan okuma hatalarını önler. Endüstriyel uygulama için optimize edilmiş kendinden yapışkanlı barkod bandı da kusursuz çalışmayı kolaylaştırır: UV ışınlarına karşı dayanıklıdır, son derece esnektir ve mekanik olarak sağlamdır. Ayrıca, yazdırılan konum değerlerinin okunması kolaydır ve kullanımı basit hale getirir.

Hızlı kurulum
Hızlı değiştirme sistemi olan iyi düşünülmüş sabitleme konsepti, FBPS 600i cihazlarının basit montajını sağlar.
Cihaz, montaj kelepçesi üzerindeki erişimi kolay vida ile emniyetli şekilde sabitlenebilir. Bu, montaj sırasında zaman kazandırır.

Görseller

Resim 1: Leuze, dünyanın ilk emniyet barkod konumlandırma sistemini piyasaya sürüyor: FBPS 600i ile emniyetli konum tespiti için sadece bir cihaz gereklidir.

Resim 2: FBPS 600i, iki SSI arabirimi aracılığıyla emniyetli bir değerlendirme birimine bağlanır ve performans düzeyi e’ye kadar olan uygulamalar için uygundur.

Resim 3: FBPS 600i, hızlı hareketler içeren uygulamalarda konum tespiti için uygundur, örn. istifleyici vinçler.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler Yazılar

Son Yorumlananlar