Çarşamba, Haziran 12, 2024
Ana SayfaSensör PeopleÇok-özellikli ölçüm ve anahtarlama sensörü

Çok-özellikli ölçüm ve anahtarlama sensörü

Basın Açıklaması

Leuze’nin yenilikçi ODT 3C sensörü, hem ölçüm hem de anahtarlama görevlerini yerine getirebilir. Bu nedenle yeni 2’si 1 arada çözüm, çok çeşitli otomatik endüstriyel uygulamalar için uygundur.

Owen, Almanya, 7 Şubat, 2022 – Konveyör bandında nesne var mı? Evet ise: Konumu ya da makineye olan mesafesi ne? Bunlar, çok çeşitli endüstriyel uygulamalarda ve proseslerde ele alınması gereken tipik sorunlardır. Geçmişte sistem operatörleri bu sorunu birden fazla sensör kullanarak çözüyordu.
Leuze’nin yeni ODT 3C sensörü ile sadece tek bir cihaza ihtiyaç vardır: Verimli ve ekonomik 2’si 1 arada çözüm sunan yenilikçi sensör, hem anahtarlama hem de ölçüm bilgilerini makine kontrolüne iletebilir.

Tek sensörle esneklik
ODT 3C, ölçüm değerlerini ve kapsamlı teşhis verilerini IO-Link aracılığıyla iletir. Veriler, sıcaklık değerlerini, uyarıları ve sinyal kalitesini içerir. Etkileyici siyah beyaz davranışına sahiptir (150 milimetrede < ± 3 milimetre). Çalışma aralığı, öğretme butonu, hat veya IO-Link aracılığıyla kolayca ayarlanabilir. Yeni Leuze sensörü etkileyici bir fonksiyonel güvenilirlik de sunar: Aktif ortam ışığı bastırma, LED hol aydınlatma sistemlerinden gelen doğrudan ışığa maruz kalsa bile, hatalı anahtarlamayı önler. Her yerden kolayca görülebilen LED’ler, ODT 3C’nin durumunu hızlı şekilde okumanızı sağlar. İki bağımsız anahtarlama çıkışı ve uyarı çıkışlı sensör modelleri ya da sensör fonksiyonlarının küçük ışık noktası (küçük nokta). Bu, tesis operatörlerinin ODT 3C’yi çok çeşitli uygulamalarda esnek şekilde kullanmasını sağlar.

Görseller

Şekil 1: Leuze’nin yeni ODT 3C sensörü, IO-Link aracılığıyla makine kontrol sistemine hem anahtarlama hem de ölçüm bilgilerini iletir – verimli ve ekonomik 2’si 1 arada çözüm.

Şekil 2: ODT 3C’nin çalışma aralığı, IO-Link üzerinden sayısal olarak ayarlanabilir. Bu da, cihaz kalibrasyonu ve belirli mesafeden (uzaktan) neredeyse yansımadan bağımsız olması sayesinde kesin olacak şekilde yapılabilir.

Şekil 3: Ortam ışığı bastırma sayesinde, Leuze’nin ODT 3C sensörü, LED hol aydınlatmasından gelen doğrudan ışıktan etkilenmez. Bu, hatalı anahtarlamayı önler ve sensörün fonksiyonel güvenilirliğini artırır.

Şekil 4: Gıda sektöründen uygulama örneği: Makine, unlu mamüller için hamur açmaktadır. ODT 3C sensörü

, hamura doğru bakmaktadır. Üst kontrole bir mesafe değeri gönderir. Amaç, hamuru 100-120 mm’lik optimal mesafe aralığında ayarlamaktır. Sensör hedef aralığın dışında ölçüm değeri tespit ederse, konveyör bant motorları konveyörün hızını buna göre ayarlar. Ölçüm değeri, IO-Link üzerinden proses verilerinde değerlendirilir. Ayrıca, tanılama verileri Endüstri 4.0 amaçları için IO-Link aracılığıyla kontrolöre iletilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler Yazılar

Son Yorumlananlar