Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaEndüstri 4.0Modüler Prensip aracılığıyla IO-Link

Modüler Prensip aracılığıyla IO-Link

Leuze’nin yeni IO-Link fonksiyon modülleri, cihaz verilerinin PLC programlarına entegrasyonunu kolaylaştırır. Bu, kullanıcılara zaman kazandırır ve hatasız kurulum sağlar.

Owen, 11 Mart, 2022 – IAO-Link fonksiyon modülleri ile Leuze’deki Sensor People çalışanları, üreticiler ve operatörler için güçlü bir araç sunuyor: Bu araç, IO-Link cihaz verilerinin PLC programlarına entegrasyonunu önemli ölçüde kolaylaştırıyor. Kullanıcılar, fonksiyon modüllerini kontrol programına basit ve hızlı şekilde aktarabilir. Siemens, Beckhoff ve Rockwell Automation gibi üreticilerin yaygın kontrol sistemleri de desteklenmektedir. Yenilikçi modüler yaklaşım, cihaz parametrelerinin okunmasını ve yazılmasını önemli ölçüde kolaylaştırır. Fonksiyon modülleri, Leuze’nin tüm IO-Link ürünleri için ücretsiz olarak indirilebilir.

Hızlı ve güvenilir entegrasyon
Her fonksiyon modülü, Leuze’nin bir IO-Link sensörüne uygun hale getirilmiştir. Yazılım tabanlı modüller kullanıcılara zaman kazandırır. Artık veri türlerini

, parametre indekslerini ve proses veri yapılarını aramak için zaman kaybetmeye gerek yok. IO-Link cihaz verilerinin entegrasyonundaki olası hatalar da önlenir. Kullanıcılar, proses çalışırken teşhis verilerini bile alabilir ve bunları optimizasyonlar için kullanabilir. Proses verileri, ayrıştırıcı fonksiyonu sayesinde, proses verilerinin ayrı bileşenlerini kolayca erişilebilir hale getirir.

Çalışma sırasında biçim ve yöntem değişimi
Kullanıcılar için bir diğer avantaj ise çalışma sırasında biçim ve yöntem değişikliğidir: PLC’de saklanan yöntemler, proses devam ederken kontrol programı tarafından sensörde kolayca değiştirilebilmektedir.

Ücretsiz indirme

Leuze, IO-Link fonksiyon modüllerinin indirmelerini ücretsiz olarak sunar. Daha fazla bilgi için:LEUZE

Görseller

Şekil 1: Veri türleri, parametre endeksleri ve proses veri yapıları olarak kaydedilen zaman, fonksiyon modüllerine çoktan dahil edilmiştir.

Şekil 2: Leuze, piyasaya sürülmeden önce her fonksiyon modülünü kapsamlı şekilde test eder. Bu, IO-Link cihaz verilerinin hızlı ve hatasız entegrasyonunu kolaylaştırır.

Şekil 3: PLC’de farklı yöntemler kolayca saklanabilir. İstenen formata bağlı olarak PLC, çalışma devam ederken bile IO-Link cihazında geçiş yapar.

Şekil 4: Proses verileri, ayrıştırıcı fonksiyonu, proses verilerinin ayrı bileşenlerine kolayca erişilebilir hale getirir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler Yazılar

Son Yorumlananlar